Wydarzenia 2015/2016

Drodzy Rodzice życzymy Wam i Waszym pociechom udanych wakacji!!!

Jednocześnie przypominamy…

Pobyt poza domem, brak rodzicielskiej kontroli, uśpiona czujność i niemal niczym nie ograniczone poczucie wolności – to przyczyny, dla których w czasie wakacji częściej niż zazwyczaj dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Przydatne informacje o tym, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoich pociech w czasie wakacji, znajdziecie Państwo tutaj:

http://zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/aktualnosci/bezpieczne-wakacje/66793,Porady-dla-rodzicow.html

Uczulamy również na fakt, iż to w czasie wakacji młodzież ma najczęściej pierwszy kontakt z różnego rodzaju używkami. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: „Do picia alkoholu przyznaje się ponad 90 proc. nieletnich. Alkohol spożywa 60 proc. chłopców i 54 proc. dziewczyn. Alkohol jest atrakcyjny, kojarzy się z dorosłością, zmienia świadomość. W czasie wakacji spożycie napojów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży znacznie wzrasta. Sprzyja temu duża ilość wolnego czasu, często nieodpowiednio zagospodarowanego, brak kontroli ze strony nauczycieli i rodziców, wyjazdy. Picie alkoholu jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń, takich jak wypadki i utonięcia, często prowadzi także do łamania prawa, przygodnych kontaktów seksualnych i spożywania narkotyków” - kierownik Działu ds. Rodziny i Młodzieży PARPA, Jolanta Terlikowska, w rozmowie z PAP (źródło Internet)

Co mogą rodzice?

Badania naukowe prowadzone na początku lat 90 w USA wyraźnie pokazały, iż jednym z najważniejszych czynników chroniących młodych ludzi przed szkodami wynikającymi z picia alkoholu jest silna więź z rodzicami. Poświęcajmy więc naszym dzieciom jak najwięcej czasu, rozmawiajmy, wspierajmy i dawajmy dobry przykład.

Niski poziom picia alkoholu przez młodzież jest związany ze stosowaniem przez rodziców m.in. następujących praktyk wychowawczych:

- egzekwowaniem jasno ustalonych zasad,

- częstym stosowaniem wzmocnień pozytywnych (nagród), a rzadkim – negatywnych (kar),

- stosowaniem kontroli nad zachowaniami dziecka (wiedza o tym, gdzie i z kim dziecko przebywa oraz w jaki sposób spędza wolny czas);

- niskim poziomem oczekiwań pozytywnych skutków picia alkoholu,

- niewielkimi rozmiarami picia alkoholu przez rodziców,

- zdecydowanie negatywną postawą rodziców wobec picia alkoholu przez młodzież (za: PARPA).

(artykuł jest częścią akcji „Bezpieczeństwo ponad wszystko” realizowanej
w ZS w Godowej  i współfinansowanej przez GKRPA w Strzyżowie)

 

Zakończenie projektu „Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą”

Młodzież z Zespołu Szkół w Godowej w niedzielę 26 czerwca 2016 r. na festynie wiejskim przy Domu Strażaka w Godowej zaprezentowała lokalnej społeczności tańce regionalne, których nauczyła się na warsztatach tanecznych w ramach projektu „Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą” realizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej ze środków finansowych Fundacji Banku Zachodniego WBK i Gminy Strzyżów.

Również uczniowie z naszej szkoły nie biorący udziału w projekcie zaprezentowali na festynie swoje talenty instrumentalno-wokalne.

-Galeria Zdjęć-

 

Dzień Rodziny w przedszkolu

Dzień 24 czerwca 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu przedszkolnym w Godowej. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości Dnia Mamy i Taty. Był to niezwykły powód do spotkania całego grona rodziców i dzieci, gdyż z niektórymi spotkamy się dopiero po wakacjach.

-Galeria Zdjęć-

 

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. po raz ostatni spotkaliśmy się w roku szkolnym 2015/2016 w szkole na uroczystym zakończeniu. Jak co roku najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za różne osiągnięcia w roku szkolnym.

-Galeria Zdjęć-

 

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

23.06.2016 r.

-Galeria Zdjęć-

 

Pożegnanie III Gimnazjum

W dniu 23 czerwca 2016 odbyło się pożegnanie uczniów III gimnazjum przez II gimnazjum.

-Galeria Zdjęć-

 

„Calineczka”

W środę 22 czerwca świetlica wiejska uczniowie klasy IIb zaprezentowali się przedszkolakom w inscenizacji baśni H.CH. Andersena pt.: „Calineczka”. Mali aktorzy w pięknie przygotowanych strojach przedstawili wzruszającą historię dziewczynki, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu.

Wszyscy uczniowie zagrali swoje role profesjonalnie. Swoimi zdolnościami aktorskimi dostarczyli przedszkolakom wielu wrażeń. Autentyczności dodawały dzieciom kostiumy odzwierciedlające postaci przez nie grane oraz odpowiednio przygotowana sceneria. 

-Galeria Zdjęć-

 

Dzień Rodziny

Dzień 17 czerwca 2016 roku odbyło się świętowanie uroczystości Dnia Mamy i Taty w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Był to niezwykły powód do spotkania całego grona rodziców i dzieci.

-Galeria Zdjęć-

 

Bezpieczne wakacje – Pierwsza pomoc

Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”.

-Galeria Zdjęć-

 

Komers III Gimnazjum

-Galeria Zdjęć-

 

Spotkanie podsumowujące
projekt „Młody obywatel - uczeń i prawnik!”

W dniu 14 czerwca 2016 r. młodzież biorąca udział w projekcie „Młody obywatel - uczeń i prawnik!” przedstawiła przygotowaną symulację rozprawy sądowej. Wśród osób, które obejrzały przedstawienie byli: uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście przedstawiciele władz samorządowych.

-Galeria Zdjęć-

 

 

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
w Przedszkolu

W dniu 14 czerwca 2016 r. odbyło się już drugie w tym roku szkolenie dla przedszkolaków z pierwszej pomocy. Dzięki zajęciom dzieci mogły się nauczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki bliżej poznały zawód ratownika medycznego a także zobaczyły jak wygląda prawdziwy sprzęt medyczny we wnętrzu ambulansu.

-Galeria Zdjęć-

 

Konkurs Z mitologią na Ty

-Galeria Zdjęć-

 

 

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

W sobotę 11 czerwca 2016 r. uczniowie uczestniczący w projekcie „Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą” byli na wyjeździe edukacyjnym w Warszawie. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzali miejsca związane z kulturą wyższą oraz obejrzeli spektakl PZLPiT Mazowsze. Wyjazd jest jednym z działań projektu, który jest realizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK przekazanych w ramach konkursu Bank Dziecięcych Uśmiechów.

-Galeria Zdjęć-

 

Zajęcia w ramach projektu
„Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą”

-Galeria Zdjęć-

 

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
w Przedszkolu

W dniu 2 czerwca 2016 r. odbyło się szkolenie dla przedszkolaków z pierwszej pomocy. Dzięki zajęciom dzieci mogły się nauczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki bliżej poznały zawód ratownika medycznego a także zobaczyły jak wygląda prawdziwy sprzęt medyczny we wnętrzu ambulansu.

-Galeria Zdjęć-

 

Dzień Dziecka
Moc atrakcji dla wszystkich

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Wszyscy uczniowie mogli skorzystać pod czujnym okiem nauczycieli z dmuchanej zjeżdżalni. Uczniowie w tym dniu otrzymali lody, a także napoje i gorącą kiełbaskę z grilla.

Chętni uczniowie mogli wziąć udział w turnieju szachowym, który rozegrano w dwóch kategoriach dla klas I-III SP oraz IV-VI SP. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję popisać się swoją wiedzą w „Konkursie 1z10”.

Jak co roku odbył się także „Konkurs baśni i legend” połączony z licznymi konkurencjami sportowymi, w którym wzięli uczniowie klas IV-VI SP. Dzień Dziecka miał też swój akcent sportowy na boisku przy szkole na którym rozegrano kilka meczy w turnieju piłki nożnej.

Tegoroczny Dzień Dziecka dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. W tym dniu zawitali do nas również strażacy z OSP pokazując swój nowy samochód bojowy. Pokazy strażaków zaciekawiły szczególnie najmłodszych uczniów naszej szkoły.

-Galeria Zdjęć-

 

 

Więcej…

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2016 r.

Szkoła podstawowa I-III

  Klasa I Klasa II A Klasa II B Klasa III
8:00-8:45 EW Zjeżdżalnia EW EW
8:50-9:35 EW J. angielski Zjeżdżalnia EW
9:50-10:35 Zajęcia z pedagogiem EW EW Konkurs baśni i legend
10:50-11:35 Zjeżdżalnia EW EW Zjeżdżalnia
11:50-12:35 Zajęcia świetlicowe

Świetlica dla uczniów funkcjonuje bez zmian.

Szkoła podstawowa I-IV

  Klasa IV Klasa V Klasa VI
8:00-8:45 Przyroda Religia Zaj. komputerowe (gr. 2)
8:50-9:35 Matematyka J. niemiecki J. polski
9:50-10:35

Konkurs baśni i legend, sala 13

(M. Irzyk, A. Dyka)

10:50-11:35
11:50-12:35 Godz. wych. Godz. wych. Religia

Gimnazjum I-III

  Klasa I gimnazjum Klasa II gimnazjum Klasa III gimnazjum
8:00-8:45 Matematyka J. niemiecki Historia
8:50-9:35 Religia J. polski Matematyka
9:50-10:35 Wych. Fiz.
(L.Maciaszkiewicz)
Religia

J. polski

(Konkurs baśni i legend)

10:50-11:35 J. angielski Matematyka Wych. Fiz.
11:50-12:35 Godz. wych. J. angielski Historia/Turniej

Szachy(dla klas 4-6 SP) lekcja 2-świetlica, opiekun J. Soja

Konkurs 1z10 (dla klas 4-6 SP oraz 1-3 Gim.) lekcja 5 – sala 15,opiekun M. Czarnik

Turniej piłki nożnej:

8:00-8:20 klasa 5:klasa 6, sędzia J. Soja

8:25-8:45 Godowa Wschód : Godowa Południe sędzia J. Soja

11:50-12:10 Godowa Wschód : Godowa Północ sędzia L. Maciaszkiewicz

12:15-12:35 Godowa Południe : Godowa Północ sędzia L. Maciaszkiewicz

 

Procedury uzyskania karty rowerowej:

http://www.zsgodowa.pl/karta-rowerowa.html

 

Dzień Dziecka - dmuchana zjeżdżalnia

Informujemy, że dzięki uprzejmości naszych Radnych i Pana Sołtysa w środę 1 czerwca 2016 r. (Dzień Dziecka) obok Zespołu Szkół im. Jana Pawła II będzie dla naszych pociech dostępna dmuchana zjeżdżalnia. W godzinach 8-14  dzieci z przedszkola i szkoły będą mogły z niej korzystać pod opieką nauczycieli. Zapraszamy też wszystkie chętne dzieci  w godzinach od 14 do 17  pod opieką rodziców.

 

Łąka św. Franciszka

2016 rok

-Zdjęcia-

 

 

Nagrywanie symulacji rozprawy sądowej
w ramach projektu „Młody obywatel - uczeń i prawnik!”

W dniu 24 maja 2016 r. w ramach projektu „Młody obywatel - uczeń i prawnik!” została nagrywana symulacja rozprawy sądowej. Uczniowie z Zespołu Szkół w Godowej biorący udział w projekcie wcielili się w role uczestników procesu karnego.

Projekt finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach programu „Z PZU po lekcjach” oraz Gminy Strzyżów.

-Galeria Zdjęć-

 

DZIEŃ MATKI

Dzień Matki to święto, kiedy w sposób szczególny wyrażamy naszym mamom miłość, szacunek i wdzięczność. Matka, to najbliższe sercu słowo. To od nich otrzymaliśmy największy skarb, jakim jest życie.

Zespół Szkół i Biblioteka w Godowej zorganizowały z tej okazji spotkanie w świetlicy wiejskiej. Zebrane Mamy powitał i złożył najserdeczniejsze życzenia dyrektor Zespołu Szkół Pan Wojciech Małek. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej wystąpili z montażem słowno - muzycznym, w którym wyrazili miłość i podziękowanie za trud wychowania, okazywane serce i pomoc w każdej sytuacji.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli wszystkim Mamom kartki z życzeniami, które przygotowali na warsztatach quillingu.

-Galeria Zdjęć-

 

Ogólnopolskie Badanie Kompetencji Trzecioklasistów oraz Piątoklasistów

-Galeria Zdjęć-

 

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

W świetlicy wiejskiej w Godowej w dniu 12 maja 2016 r. odbyło się spotkanie z pisarką, aktorką, tancerką i podróżniczką panią Elżbietą Bednarczyk. Autorka od wielu lat zamieszkuje w Australii, a obecnie przebywa w Polsce. Znana jest głównie z utworów dla dzieci tj. „Nocne rozmowy żabek”, „Figlarne myszki”, „Chciwy niedźwiadek” czy „Zimowa przygoda królika”.

Uczestnikami spotkania w Godowej byli uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej oraz przedszkolaki ze swoimi opiekunami. Autorka, z udziałem dzieci naśladujących kumkanie żabek, przeczytała bajkę „Nocne rozmowy żabek”, a następnie opowiedziała jak wygląda życie codzienne w Australii. Zachęcała wszystkich zebranych, aby zawsze pokazywali uśmiechniętą twarz, promieniowali dobrym humorem, szanowali siebie i drugiego człowieka, by rozkoszowali się dobrą książką.

Spotkanie wzbogaciła prezentacją multimedialną przedstawiającą przyrodę, rośliny, zwierzęta oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Największą atrakcją okazał się taniec cygański, w wykonaniu pani Elżbiety, którym wzbudziła szczególny zachwyt i aplauz publiczności.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zakupu książki z dedykacją i autografem pisarki.

-Galeria Zdjęć-

 
   

Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą

„Przez taniec regionalny obcujemy z kulturą wyższą” ma na celu zapoznanie uczniów z kulturą wyższą łączącą elementy sztuki i historii w postaci tańców regionalnych, a poprzez to wpłynięcie na dobre wychowanie, rozwijanie zainteresowań i pasji, pogłębianie wiedzy młodzieży w tym zakresie oraz równoczesną aktywność fizyczną wykorzystującą jej niespożytą lub gospodarowaną w niewłaściwy sposób energię.

Realizacja projektu skupia się na trzech działaniach:

  1. Warsztatach tańców regionalnych, prowadzonych przez profesjonalnego trenera tańca.
  2. Wyjeździe edukacyjnym do Warszawy i zwiedzaniu miejsc związanych z kulturą wyższą i udział w spektaklu PZLPiT Mazowsze.
  3. Spotkaniach podsumowujących, służących zaplanowaniu programu pracy w kolejnym roku szkolnym.

W planowanych wydarzeniach w okresie 09.05.2016 r. – 19.08.2016 r. weźmie udział 25 uczniów klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Godowej. Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny.

Sukces działań projektowych zapewni sprawdzona współpraca partnerska Zespołu Szkół w Godowej, Gminy Strzyżów oraz Banku Zachodniego WBK I Oddziału w Jaśle połączona z kompleksowym podejściem łączącym pozyskiwanie wiedzy, aktywność fizyczną, i zdobywanie nowych umiejętności. Prezentowane podejście służy wpływowi na dobre wychowanie młodzieży objętej działaniami oraz wykorzystaniem w tym celu relatywnie niedużych środków finansowych.

Osoby kontaktowe:

Katarzyna Paszek – Zespół Szkół w Godowej

Dawid Szczepankiewicz – Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Projekt realizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK przekazanych w ramach konkursu Bank Dziecięcych Uśmiechów.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

   09 05 2016

W dniu 6 maja 2016 r. odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej” dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Udział w konkursie wzięło 9 drużyn. Natomiast w poniedziałek 9 maja rywalizowało pięć drużyn gimnazjalnych o wygraną w Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

Wyniki konkursu - Szkoła Podstawowa:

I miejsce ex aequo zajęły dwie drużyny w składzie:

Andżelika Pękosz, Daria Świerad, Zuzanna Flaga

Anita Szopa, Filip Czarnik i Wioletta Urban

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Zuzanna Paszek, Zuzanna Koziarska i Radosław Ziobro

III miejsce zajęła drużyna w składzie:

– Klaudia Chruniak, Amelia Paszek i Natalia Zielińska

Wyniki konkursu - Gimnazjum:

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

Małgorzata Rak, Sebastian Bara

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Julia Ziobro, Sylwia Ziobro i Patrycja Chruniak

III miejsce zajęła drużyna w składzie:

– Mateusz Piwowar, Bartosz Sękowski i Jakub Jamróz

 -Galeria Zdjęć-

 

Akademia z okazji „Dnia Ziemi”

22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 5 maja 2016 r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W tym roku szkolnym uczniowie kl. IV oraz VI przygotowali pod kierunkiem p. Katarzyny Paszek akademię poświęconą obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi.

-Galeria Zdjęć-

 

Konkurs Informatyczny 2016

4 maja w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbył się II etap Konkursu Informatycznego 2016 dla szkół podstawowych. W etapie szkolnym spośród 111 uczestników konkursu z 17 szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowało się 30 osób. W drugim etapie konkursu uczestnicy zmagali się z pisemnym testem wiedzy teoretycznej oraz mieli do rozwiązania indywidualnie zadania praktyczne na komputerach.

Naszą szkołę na drugim etapie konkursu reprezentowali: Filip Czarni i Daria Świerad.

Zwycięzcą drugiego etapu konkursu został Filip Czarnik uczeń naszej szkoły.

-Galeria Zdjęć-

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek 29 kwietnia 2016 r. w Strzyżowie odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło 16 reprezentacji ze szkół podstawowych i 9 z gimnazjów z powiatu strzyżowskiego.

Jak co roku turniej składał się z kilku części: teoretycznej, która obejmowała rozwiązanie testów z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, praktycznej jazdy na rowerze po torze sprawnościowym i w miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ma na celu zwiększeniem bezpieczeństwa i kultury na drodze poprzez podnoszenie poziomu wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, umiejętności korzystania z roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali: Anita Szopa, Wioletta Urban, Filip Czarnik, Michał Wojnarowski.

Gimnazjalistów naszej szkoły reprezentowali: Martyna Gawron, Sebastian Bara, Jakub Arciszewski .

-Galeria Zdjęć-

 

Finał Wojewódzki Gimnazjady
w koszykówce chłopców

28 kwietnia 2016 r. odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w koszykówce chłopców. W turnieju oprócz drużyny z Godowej wystąpiły również drużyny z Przemyśla, Łańcuta oraz Tarnobrzega.

Chłopcy z Godowej pod czujnym okiem trenera L. Maciaszkiewicza wywalczyli brązowy medal.

 Udział w zawodach wzięli:
-Sebastian Bara
-Kamil Balawajder
-Jakub Pałucki
-Daniel Zieliński
-Krystian Wilusz
-Jakub Wojnarowski
-Bartosz Sękowski
-Maksymilian Wojtaszek
-Kamil Moskal

 -Galeria Zdjęć-

 

Akademia z okazji „3 Maja”

Z okazji święta 3 MAJA „Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791” w naszej szkole odbyła się w dniu 29 kwietnia 2016 r. uroczysta akademia.

-Galeria Zdjęć-

 

Egzamin gimnazjalny
18-20 kwietnia 2016 roku

-Galeria Zdjęć-

 

Organizacja zajęć w dniach 18-20 kwietnia 2016 r.
w związku z egzaminami gimnazjalnymi

Klasa III gimnazjum– przychodzi do szkoły o 8:00.

18 kwietnia 2016 r.

I część z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie od godz. 9:00

II część z zakresu języka polskiego od godz. 11:00

19 kwietnia 2016 r.

I część z zakresu przedmiotów   przyrodniczych od godz. 9:00

II część z zakresu matematyki od godz. 11:00

20 kwietnia 2016 r.

I część z zakresu z języka angielskiego na poziomie podstawowym od godz. 9:00

II część z zakresu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym od godz. 11:00

Dla uczniów Gimnazjum dni 18-20 kwietnia 2016 r.
są wolne od zajęć dydaktycznych.

Plan lekcji dla klas I-VI szkoły podstawowej
w czasie egzaminów

Świetlica dla uczniów funkcjonuje bez zmian.

Poniedziałek 18 kwietnia 2016 r.

Lp. Godziny lekcyjne Kl. I Kl. II „A” Kl. II „B” Kl. III
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45 1 EW – Z. Flaga         2 EW – A. Góra
2. 8.50-9.35 1 EW – Z. Flaga         2 EW – A. Góra
3. 9.50-10.35 1

J. angielski –

K. Paszek

    4

EW – INF –

E. Szczęch

2 EW – A. Góra
4. 10.50-11.35 1 EW – Z. Flaga 2 EW – B. Kuźniar św EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
5. 11.50-12.35     2 EW – B. Kuźniar 1 EW – E. Szczęch 4

EW – INF –

A. Góra

6. 12.50-13.35     2 EW – B. Kuźniar 1 EW – E. Szczęch    
7. 13.40-14.25     2 EW – B. Kuźniar 1 EW – E. Szczęch    
Lp. Godziny lekcyjne Kl. IV Kl. V Kl. VI
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45 4 Przyroda - K. Paszek 3 J. polski – M. Irzyk 6 J. polski – A. Dyka
2. 8.50-9.35 2 J. angielski – J. Góra 3 J. polski – M. Irzyk 6 J. polski – A. Dyka
3. 9.50-10.35 16 Historia – A. Dyka 3 Godz. Wych. – M. Irzyk 6 J. angielski – J. Góra
4. 10.50-11.35 4 J. polski – M. Ochab 3 Plastyka – M. Zych 6 Edukacja zdrowotna –
L. Maciaszkiewicz
5. 11.50-12.35 16 Plastyka – M. Zych 3 Edukacja zdrowotna –
L. Maciaszkiewicz
6 J. angielski – J. Góra
6. 12.50-13.35 4 Edukacja zdrowotna –
L. Maciaszkiewicz
    6 Plastyka – M. Zych
7. 13.40-14.25            

Wtorek 19 kwietnia 2016 r.

Lp. Godziny lekcyjne Kl. I Kl. II „A” Kl. II „B” Kl. III
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45 1 Religia –
ks. R. Wałczyk
        2 EW – A. Góra
2. 8.50-9.35 1 EW – Z. Flaga 17 EW – B. Kuźniar     2 Religia –
ks. R. Wałczyk
3. 9.50-10.35 1 EW – Z. Flaga św EW – B. Kuźniar 2 Religia –
ks. R. Wałczyk
17 EW – A. Góra
4. 10.50-11.35 1 EW – Z. Flaga 2 EW – B. Kuźniar św EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
5. 11.50-12.35 4

EW – INF –

Z. Flaga

2 Religia –
ks. R. Wałczyk
1 EW – E. Szczęch 17

J. angielski

J. Góra

6. 12.50-13.35         1 EW – E. Szczęch    
7. 13.40-14.25                
Lp. Godziny lekcyjne Kl. IV Kl. V Kl. VI
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45   ------------------ 3 Matematyka –
K. Michoń
6 Zaj. komputerowe / …… -
K. Rachwał
2. 8.50-9.35 4 J. niemiecki –
M. Ochab
3 J. polski – M. Irzyk 6 Matematyka –
K. Michoń
3. 9.50-10.35 4 Matematyka –
K. Michoń
3 J. angielski – J. Góra 6 J. niemiecki –
M. Ochab
4. 10.50-11.35 4 J. polski – M. Ochab 3 Edukacja zdrowotna –
L. Maciaszkiewicz
6 J. angielski – J. Góra
5. 11.50-12.35 16 J. polski – M. Ochab 3 Przyroda – K. Paszek 6 Edukacja zdrowotna –
L. Maciaszkiewicz
6. 12.50-13.35         6 Przyroda – K. Paszek
7. 13.40-14.25            

Środa 20 kwietnia 2016 r.

Lp. Godziny lekcyjne Kl. I Kl. II „A” Kl. II „B” Kl. III
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45 1 EW – Z. Flaga         2 EW – A. Góra
2. 8.50-9.35 1 EW – Z. Flaga 2 J. angielski –
K. Paszek
św EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
3. 9.50-10.35 1 J. angielski –
K. Paszek
2 EW – B. Kuźniar św EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
4. 10.50-11.35 1 EW – Z. Flaga 2 EW – B. Kuźniar św EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
5. 11.50-12.35 4

EW – INF –

Z. Flaga

2 EW – B. Kuźniar 1 EW – E. Szczęch 17 EW – A. Góra
6. 12.50-13.35     2 EW – B. Kuźniar 1 EW – E. Szczęch    
7. 13.40-14.25                
Lp. Godziny lekcyjne Kl. IV Kl. V Kl. VI
s Przedmiot s Przedmiot s Przedmiot
1. 8.00-8.45 6 Przyroda – K. Paszek 3 Religia –
ks. P. Pietraszek
   
2. 8.50-9.35 4 Matematyka –
K. Michoń
3 J. polski – M. Irzyk 6 Religia –
ks. P. Pietraszek
3. 9.50-10.35 4 Religia –
ks. P. Pietraszek
3 J. polski – M. Irzyk 6 Matematyka –
K. Michoń
4. 10.50-11.35 4 J. angielski – J. Góra 3 Matematyka –
K. Michoń
6 Historia – A. Dyka
5. 11.50-12.35 16 Zaj. techniczne –
K. Rachwał
3 Przyroda – K. Paszek 6 J. polski – A. Dyka
6. 12.50-13.35     4

Zaj. komputerowe / …

- K. Rachwał

6 J. polski – A. Dyka
7. 13.40-14.25         4 ……../Zaj. komputerowe -
K. Rachwał
 

Spotkanie z magikiem

Dnia 7 kwietnia do naszej szkoły zawitał magik. Iluzjonista urozmaicał cały występ odpowiednio dobraną muzyką. Podczas występu uczniowie bardzo chętnie pomagali roztańczonemu iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek.

Magiczne efekty, pełne humoru dialogi oraz zaangażowanie publiczności stworzyły niezapomniane widowisko, dlatego występ niezwykłego gościa nasi uczniowie będą wspominać bardzo długo.

-Galeria Zdjęć-

 

Podsumowanie projektu
„Zaloguj się do działania”

7 kwietnia 2016 r. w Strzyżowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania młodzieży z 7 gimnazjów gminy Strzyżów w ramach projektu „Zaloguj się do działania”.

 

Sprawdzian szóstoklasisty
5 kwietnia 2016 roku

-Galeria Zdjęć-

 

Organizacja zajęć w dniu 5 kwietnia 2016 r.
w związku ze sprawdzianem szóstoklasisty

Klasa VI – przychodzi do szkoły o 8:00.

I część godz. 9:00 do 10:20- uczniowie , którzy mają wydłużony czas do 11:00.

II część godz. 11:45 do 12:30 - uczniowie , którzy mają wydłużony czas do 12:55

Dzień 5 kwietnia 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
dla uczniów klas I-V SP

Plan lekcji dla klas Gimnazjalnych
w dniu
5 kwietnia 2016 r.

 

Lp.

Godziny lekcyjne

KL. IG

KL. IIG

KL. IIIG

sala

Przedmiot

sala

Przedmiot

sala

Przedmiot

1.

8:00-8:45

3

Muzyka

4

Historia

6

J. polski

2.

8:50-9:35

3

Historia

4

J. polski

6

Muzyka

3.

9:50-10:35

3

Edu. dla bezp.

4

Fizyka

6

J. polski

4.

10:50-11:35

3

Matematyka

4

J. angielski

6

Fizyka

5.

11:50-12:35

3

Fizyka

4

Chemia

6

J. angielski

6.

12:50-13:35

6

Chemia

       
 

Eliminacje szkolne
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 31 marca 2016 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Udział w eliminacjach wzięło 11 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć poprawnie na 30 pytań związanych ze strażą pożarną i gaszeniem pożarów.

Wyniki eliminacji szkolnych:
Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Anita Szopa (kl. VI)

II miejsce

Konrad Wyszyński (kl. IV)

III miejsce

Filip Czarnik (kl. IV)

Gimnazjum:

I miejsce

Małgorzata Rak (kl. III)

II miejsce

Kamil Balawajder (kl. III)

III miejsce

Monika Wilusz (kl. III)

 

 

Wycieczka do Warszawy

W dniu 17.03.2016 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Młody obywatel - uczeń i prawnik” zwiedzali Warszawę. Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. Trybunał Konstytucyjny, Sejm RP i Senat.

-Galeria Zdjęć-

 

„Królowa Śniegu”

W środę, 2 marca, biblioteka w Godowej przemieniła się w przepiękną krainę lodu i śniegu, a to za sprawą przedstawienia, które przygotowała Pani Ewa Szczęch z  uczniami klasy IIb szkoły podstawowej. Na spotkaniu z bajką przedszkolaki poznały historię Kaya i Gergy z baśni H.Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Baśń ta opowiada o sile miłości i przyjaźni, ale też o rozpoznawaniu dobra i zła.

Drugoklasiści świetnie odegrali swoje role, a najmłodsi uczestnicy z zaciekawieniem i wielką uwagą obejrzeli przepiękny spektakl. Występ małych aktorów oraz przesłanie o miłości, lojalności i dobrym sercu na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

-Galeria Zdjęć-

 

Ferie 2016

 

-Galeria Zdjęć-

 

 

 

Konkurs Pięknego Czytania
w klasach IV- VI

 

Dbałość o piękno języka ojczystego, popularyzacja książek i czytelnictwa, podobnie jak stworzenie możliwości prezentacji i rozwijania własnych umiejętności stanowiły główne cele Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej, który odbył się w piątek, 19 lutego 2016 roku w ramach akcji „Superbohater”.

Uczestnicy przez około 2 minuty czytali fragment powieści Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Do wystąpienia przygotowywali się przez 5 minut. Kolejność poszczególnych prezentacji ustalono drogą losowania.

Płynność i poprawność czytania, dykcję, intonację i ogólne wrażenie artystyczne oceniało jury w składzie: Wojciech Małek – dyrektor ZS w Godowej, Małgorzata Ochab nauczyciel języka polskiego, Paweł Banek – nauczyciel muzyki, Małgorzata Fiołek - bibliotekarz, Rafał Opoń – student drugiego roku szkoły aktorskiej SPOT w Krakowie oraz laureat szkolnego i uczestnik wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania 2014, Sebastian Bara.

Tytuły zwycięzców zdobyli: Filip Czarnik – I miejsce, Laura Turczyn – II miejsce, Daria Świerad – III miejsce.

Po ogłoszeniu wyników zebrani mieli przyjemność wysłuchać czytanego tekstu w interpretacji p. Rafała Oponia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

  -Galeria Zdjęć-

 

Ferie 2016

DATA

godzina

Rodzaj inicjatywy

Imię i nazwisko nauczyciela

15.02.2016 r.

Poniedziałek

od 9:00

Dekanalny Turniej Piłki Nożnej liturgicznej Służby Ołtarza o puchar księdza Dziekana

ks. Paweł Pietraszek

18.02.2016 r.

Czwartek

8:30-11:30

Wyjazd na kręgle – klasa V

Magdalena Irzyk

9:30-11:00

Zajęcia z origami

Katarzyna Rachwał

19.02.2016 r.

Piątek

10:00-12:00

Konkurs pięknego czytania

 

od 9:00

Kartki wielkanocne – zajęcia plastyczne

 

22.02.2016 r.

Poniedziałek

wyjazd 9:00

Wyjazd klasowy (kl.6) – Park Trampolin

Joanna Góra

24.02.2016 r.

Środa

wyjazd 8:30

Wyjazd do kina

Katarzyna Rachwał

8:15-14:30

wyjazd kl.4 do Janczara w Pstrągowej

Katarzyna Paszek

od 9:00

Siatkówka dla młodzieży z Ruchu „Światło - Życie”

ks. Paweł Pietraszek

25.02.2016 r.

Czwartek

 od 10:00

Zajęcia plastyczne – kartki okolicznościowe wielkanocne

Małgorzata Zych

26.02.2016 r.

Piątek

11:00-13:00

Piłka siatkowa klasa I gimnazjum

Katarzyna Rachwał

 

 

 

 

Od października 2015 roku grupa uczennic i uczniów naszego Gimnazjum uczestniczy w projekcie mailowym „Das Bild der Anderen”.

 Die Teilnehmerliste

Die Mädchen:

Die Jungen:

1. Andżelika Fiołek
2. Izabella Pirga
3. Patrycja Chruniak
4. Sylwia Ziobro
5. Magdalena Sołtys
6. Wiktoria Gwiazda
7. Wiktoria Paszek
8. Izabella Fiołek
9. Paulina Ziobro
10. Julia Ziobro
11. Andżelika Pawłowska
12. Martyna Gawron
13. Anna Hajduk

1. Jakub Zamorski
2. Mateusz Piwowar
3. Bartosz  Sękowski

W listopadzie zawarliśmy znajomość i rozpoczęliśmy korespondencję z uczniami prywatnego gimnazjum Alkev w Stambule (Turcja)

 http://www.alkev.k12.tr/lise/egitim-ogretim/

 Dotychczas wymieniliśmy pierwsze maile, w których przedstawiliśmy siebie i nasze zainteresowania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne listy od naszych nowych znajomych

Das Bild der Anderen" jest międzynarodowym projektem e-mailowym dla młodzieży rozpoczynającej i kontynuującej naukę języka niemieckiego.

Jego celem jest nie tylko motywowanie uczniów do posługiwania się językiem obcym w sytuacjach naturalnych (pisanie listów, opowiadanie, stawianie pytań). Uczestniczący w projekcie młodzi ludzie mają ponad to okazję poznać swoich rówieśników, żyjących w innych krajach, innej kulturze, a przez to pogłębić własną tożsamość narodową i kulturową. 

Projekt "Das Bild der Anderen" został  w roku 2001 wyróżniony przez  eSchola  jako jeden spośród 100 najlepszych projektów  e-learningowych

 

 

„Kot w butach”

Przedstawienie ilustrujące bajkę „Kot w butach” przygotowali uczniowie klasy czwartej pod czujnym okiem Pani M. Ochab.

-Galeria Zdjęć-

 

Warsztaty z ekomobilem dla uczniów

 

9 lutego 2016 r. Podkarpacki EkoMobil kolejny raz zajechał do naszej szkoły. Tym razem pod okiem trenerów nasi uczniowie z klasy IV i V brali udział w warsztatach laboratoryjnych z mikroskopowaniem. Młodsi uczniowie z klas 1-3 SP uczestniczyli w warsztatach JEŻ SWÓJ ZWIERZ. Motywem przewodnim warsztatów były jeże i to ich poznawaniu poświęcona była część zajęć. Dodatkowo podczas warsztatów omówione były inne tematy związane z gatunkami występującymi w sąsiedztwie człowieka.

 

-Galeria Zdjęć- 

Więcej…

 

VI Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych
Rytm, Muzyka, Taniec.
ZS w Niebylcu. 07.02.2016 r.

zespół PUZZLE

 

Dzień Superbohatera

 

 

5 lutego był dniem, w którym na korytarzach ZS w Godowej spotkać można było niezwykłe postacie. Byli to zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przebrani za superbohaterów, królowały zatem peleryny i maski. W tym dniu odbył się bowiem finał akcji profilaktycznej – „Jestem Superbohaterem – nie potrzebuję supermocy, mam je w sobie”. Stroje podkreślały moce drzemiące w noszących je osobach (stąd wśród superbohaterów mieliśmy m.in. kucharkę, piosenkarkę czy koszykarzy). Kto chciał, mógł wpisać swoje moce w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu, na ścianie szkolnego korytarza. Podczas jednej z przerw, na sali gimnastycznej odtańczyliśmy wspólnie taniec do piosenki „Do you wanna be a superhero?”, zaś zwieńczeniem całego „superdnia” był emocjonujący mecz koszykówki uczniowie vs. nauczyciele i rodzice. W meczu pt. „Używki wyrzuć do kosza”, którego arbitrem był p. Lesław Maciaszkiewicz, uczniów reprezentowali: Martyna Gawron, Julia Ziobro, Andżelika Pawłowska, Andżelika Turoń, Bartosz Sękowski, Mateusz Piwowar, Sebastian Bara, Kamil Balawajder oraz Jakub Pałucki. Po drugiej stronie boiska stanęli: p. Bożena Kuźniar, p. Joanna Góra, p. Maria Czarnik, p. Wojciech Małek, p. Mirosław Czarnik, ks. Paweł Pietraszek oraz p. Jakub Soja. Po zaciętym meczu wygrała drużyna nauczycielsko-rodzicielska!!!!

 -Galeria Zdjęć-  

 

 

Akcja „Wyślij pączka do Afryki”
w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej już po raz trzeci!

 

Przypominamy, że „Pączek dla Afryki” to ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje. Jej celem jest pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowej Afryki i Czadzie. Zebrane datki zostają przeznaczone na dokarmianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Akcja organizowana jest corocznie przy okazji tłustego czwartku. W tym roku jej hasło brzmi „Podziel się tym co lubisz”. Uczniowie naszej szkoły podzielili się na tyle hojnie, że udało nam się zebrać niemałą kwotę 405,95 zł!

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy! W sposób szczególny dziękujemy zaś osobom, które przekazały zakupione lub usmażone przez siebie pączki i chrust na tegoroczne przedsięwzięcie. Byli to: Bożena Kuźniar, Małgorzata Fiołek, Genowefa Gajda, Alicja Góra, Rada Rodziców kl. VI, Agata Ziobro, Katarzyna Paszek, Maria Sękowska, Janina Czarnik, Elżbieta Leśniak i Maria Czarnik.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która na stałe wpisała się w repertuar imprez przedszkolnych.

Zebranych przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Godowej, który ciepłe słowa i życzenia skierował w kierunku dostojnych Gości. Panie przedszkolanki wspaniale przygotowały dzieci, które przedstawiły wyjątkowy program artystyczny dla swoich babć i dziadków oraz obdarowały ich prezentami.

W miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta. Grupa maluchów wspólnie ze swoją panią recytowała wierszyki, tańczyła i śpiewała piosenki. Piękny program artystyczny: „Jasełka Bożonarodzeniowe”, przedstawiła grupa starszaków.

-Galeria Zdjęć-

 

NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW


W sobotnie przedpołudnie, 30 stycznia 2016, uroczyście pożegnaliśmy magiczny czas kolędowania podczas kolejnego Noworocznego Spotkania Seniorów Godowej.

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Godowej przygotowali na tę okazję krótkie przedstawienie. Tym razem były to jasełka na wesoło, w których obok typowych postaci, takich jak diabły i anioły, wystąpili przedstawiciele różnych stanów i profesji. Scenki przeplatały kolędy w wersji instrumentalnej (skrzypce) i śpiewanej.

Po występie młodzieży na scenie pojawił się zespół Barwy jesieni prezentując piękne pastorałki i kolędy, a wśród nich również takie, które dziś już wielu nie są znane. Piękne stroje członków zespołu oraz ciekawy repertuar były, więc dla wszystkich obecnych ogromną atrakcją.

Nie zabrakło naturalnie czasu na wspólne kolędowanie i choć nasze spotkanie określane jest jako „Spotkanie Seniorów”, to śmiało można powiedzieć, że w rzeczywistości jest ono międzypokoleniowe. I chyba to właśnie jego największa wartość.

 -Galeria Zdjęć-

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zaprosili w czwartek 28 stycznia 2016 r., swoje babcie i dziadków na uroczystą akademię z poczęstunkiem z okazji ich święta.

Dzieci przygotowały wspaniałe występy - recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały krótkie inscenizacje związane z tym świętem, aby w ten sposób wyrazić miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom.

-Galeria Zdjęć-

 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Ulmanem

27 stycznia 2016 r. biblioteka w Godowej miała zaszczyt gościć w swoich progach Pana Wojciecha Ulmana.

Pan Ulman to z zawodu ogrodnik z zamiłowania zaś pisarz, poeta i fotograf. W swoim dorobku ma wiele wierszy dla dorosłych i bajek dla dzieci m.in. „Smok rzeszowski”, „Stara Lokomotywa”, „Dziadek Franek”, „Moje zwierzaki”, „Ufoludki”, „Małe piękne światy”, „Bajki rzeszowskie”. W trakcie spotkania autor zaprezentował uczniom swoje utwory, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko podziwiać utrwalone w kadrze wyjątkowe zdjęcia, ale też poznać wiele informacji i ciekawostek ze świata niektórych gadów, płazów czy ssaków.

-Galeria Zdjęć-

 

Półfinał Wojewódzki Gimnazjady
w koszykówce chłopców

 

26 stycznia 2016 r. odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w koszykówce chłopców. W turnieju oprócz drużyny z Godowej wystąpiły również drużyny z Krosna, Sanoka oraz Grabownicy.

Chłopcy z Godowej pod czujnym okiem trenera L. Maciaszkiewicza pokonali inne drużyny i awansowali do finału wojewódzkiego.

Wygrana naszej drużyny w zawodach oznacza bezpośredni awans do rozgrywek finałowych. W nagrodę nasi koszykarze otrzymali puchar ufundowany przez Starostę Brzozowskiego.

Udział w zawodach wzięli:
-Sebastian Bara
-Kamil Balawajder
-Jakub Pałucki
-Daniel Zieliński
-Krystian Wilusz
-Jakub Wojnarowski
-Bartosz Sękowski
-Maksymilian Wojtaszek
-Kamil Moskal

-Galeria Zdjęć-

Więcej zdjęć można zobaczyć również na stronie:
http://ry-sa.pl/final-wojewodzki-dla-godowej

 

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.” (Jan Paweł II)

-Galeria Zdjęć-

Za nami kolejny – piąty już finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole. Jak co roku serca darczyńców okazały się ogromne, dzięki czemu mogliśmy w pełni sprostać potrzebom wybranej przez nas Rodziny. Zebraliśmy ogromną ilość środków spożywczych, higienicznych i papierniczych, suma zebranych pieniędzy osiągnęła rekordową wysokość 2026,41zł*. Wszystkie ofiarowane i zakupione rzeczy udało nam się pomieścić w 14 sporych rozmiarów paczkach.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam skompletować paczkę. Do podziękowań dołączamy relację wolontariusza z doręczenia paczki oraz zdjęcia upominku, jaki otrzymaliśmy w podzięce od obdarowanej Rodziny.

Relacja wolontariusza:

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! 
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Lucyna była zszokowana ilością otrzymanych paczek, kiedy zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Gdy otworzyliśmy już wszystkie 14 paczek pani Lucyna aż usiadła z wrażenia, podobnie zaniemówiły dzieci, córka Wiktoria z niedowierzaniem patrzyła a Dominika z radością się uśmiechała. Pani Lucyna była ogromnie wzruszona, ciągle powtarzała, że myślała, że dostanie tylko jedną paczkę a tu aż tyle? Na początku nieśmiało Pani Lucyna oglądała paczki, ale gdy poprosiliśmy córki, żeby je rozpakowały od razu rzuciła się w kierunku paczek i wtedy zaczęła się wspólna radość i okrzyki. Gdy zobaczyły buty, od razu je przymierzały. Następne paczki, w których znajdowały się plecaki do szkoły, sprawiły, że dziewczyny aż piszczały ze szczęścia. Pani Lucyna bardzo ucieszyła sie z kołder, poduszek i pościeli - "teraz będziemy mieć lepsze sny..." była też bardzo zaskoczona ogromną ilością środków czystości. Pani Lucyna po tym, jak zobaczyła paczkę z żywnością była zszokowana, że jest tego tak dużo - "gdzie ja to teraz wszystko zmieszczę?" Niesamowite było to, jak rodzina dzieliła się radością, otwierając prezenty! Wszyscy cieszyli się i żartowali między sobą i z nami, wolontariuszami. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykłą atmosferę głębokiego wzruszenia.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Jestem bardzo wdzięczna Państwu za wybór właśnie tej rodziny, chęć pomocy i dobre serce. Ze swej strony chciałbym podziękować za współpracę przy przygotowaniu pomocy dla rodziny potrzebującej. Pragnę docenić Państwa zaangażowanie w przygotowanie paczki – widziałam, że rodzina przyjęła wszystko z radością i wdzięcznością.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Lucyna z rodziną z całego serca chce podziękować osobie (rodzina nie zna darczyńcy, więc nie wie, że paczkę robiła cała szkoła), która sprawiła im tak ogromną niespodziankę, do samego końca nie wiedzieliśmy ze w ogóle ktoś będzie chciał nam pomóc. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Pani Lucyna powiedziała ze choć nie wie kim jest darczyńca zawsze zostanie w ich sercach i otoczy go modlitwą!

*Zebrane pieniądze, w sumie 2026,41zł, przeznaczyliśmy odpowiednio na:

Zimowe obuwie dla dzieci – 505,55zł

Kołdry, pościel, ręczniki – 464,40zł

Artykuły spożywcze i środki czystości – 459,32zł

Plecaki szkolne – 149,90zł

Ubrania (dresy i bielizna) – 159,77zł

Artykuły szkolne – 136,44zł

Monitor (używany) – 70zł

Upominki (pozostała kwota) – przeszło 80zł

Wykaz zebranych produktów:

Środki spożywcze:

20 konserw mięsnych, 8 konserw rybnych, 8 kg cukru, 3 kg soli, ok. 10 kg makaronu, ok. 8l oleju, 4,5 kg ryżu, 1kg kaszy, 2l majonezu, 1kg mąki, 05, kg kaszy manny, 2 słoiki dżemu, 4 opakowania herbaty w torebkach i 1op. h. w granulkach, 0,5 kg kawy, 1 opakowanie kakao, 2x10 szt. kostek rosołowych, 4x200g koncentratu pomidorowego, 4 opakowania płatków śniadaniowych (3x czekoladowe i 1x cynamonowe), 1 duża musztarda, 1 duży keczup, 1 puszka masy krówkowej, 400g kremu orzechowego, 4x proszek do pieczenia, 5x cukier waniliowy, 1op. wiórków kokosowych, 10szt. budyniu, 12 jogurtów, słodycze: 2 op. cukierków z galaretką, 9 wafelków/batoników, 3x draże, 5czekolad, 4x ciastka, cukierki, 2 soczki w kartonie, 12szt. soku 330 ml, orzeszki w karmelu, czekoladki (5), 2x paluszki,

Środki higieniczne:

2 op. rękawiczek gumowych, 19 kostek mydła, ponad 8kg proszku do prania, 3l środków do toalet, 3l płynu do płukania, 1,5l płynu do naczyń, 1,5l płynu do podłóg, kapsułki do prania (ok. 700g), papier toaletowy 10 szt., chusteczki higieniczne 10szt., zmywaki kuchenne 10szt.

Artykuły szkolne:

Plastelina 12 kol., farby plakatowe 12 kol., piórnik z wyposażeniem, zestaw linijek, kredki 12szt.

 

 

 

 Finał projektu wramach
„Zaloguj się
dodziałania”
 

 

 

Celem projektu „Zaloguj się do działania” było zrealizowanie własnej inicjatywy przez uczniów biorących udział w projekcie. Po kilku wspólnych spotkaniach zdecydowaliśmy, że najbardziej mieszkańców naszej miejscowości i nas uczniów połączy „Wieczór Filmowy”.

 15 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole finał projektu w ramach „Zaloguj się do działania”. Podczas trwania „Wieczoru Filmowego” mieliśmy okazję oglądać pokaz filmu z festiwalu „KinoLub” pt. „Siostry Wampirki”. Po obejrzeniu filmu wszyscy mieliśmy okazję dyskutować wspólnie z panią Martą Żurek na temat obejrzanego filmu. Po zakończonej dyskusji chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej.

Dla wszystkich podczas trwania Wieczoru Filmowego była dostępna Kawiarnia Filmowa, w której można było spędzić miło czas dyskutując między innymi o obejrzanym filmie.

Po zakończeniu warsztatów można było się przebrać w stroje filmowe. Zdjęcia podczas całego wydarzenia wykonywał fotograf Kuba Kowalski.


 Dziękujemy wszystkim za udział w zorganizowanym przez nas „Wieczorze Filmowym”.

 

-Galeria Zdjęć- 

 

 

 

 

Jasełka

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w świątecznym okresie Bożego Narodzenia jasełek.

We wtorek 22 grudnia w naszej szkole panowała już świąteczna atmosfera. Od rana trwały w klasach spotkania opłatkowe: śpiewano kolędy, składano sobie życzenia. W tym dniu wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy oglądać przygotowane przez uczniów jasełka.

-Galeria Zdjęć-

 

„Zdrowo jem, więcej wiem”

 

Od października tego roku zainteresowani uczniowie z klas 2a, 2b i 3 w ramach zajęć pozalekcyjnych uczestniczą w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. W ramach projektu uczniowie zdobywają wiedzę na temat korzyści płynących ze zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej.

Dzieciaki z grupy „Zdrowe Mądrale” prowadzą wiele działań, których celem jest rozpropagowanie zdobytej przez nich wiedzy wśród pozostałych uczniów szkoły. Tym razem, aby zachęcić i przekonać swoich rówieśników do ograniczania spożywania cukru, „Zdrowe Mądrale” przygotowały kiermasz zdrowych słodyczy. Uczniowie mieli możliwość spróbowania: żelków z naturalnych soków owocowych, wieloziarnistych batonów energetycznych, szaszłyków owocowych, ciast – bananowego i marchewkowego, dyniowych babeczek, ciasteczek „fit” oraz „mieszanki uczniowskiej” (ziarna słonecznika i suszone owoce). Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, na każdej przerwie ustawiały się do niego tłumy kolejkowiczów, chcących skosztować zdrowych słodyczy. W przygotowanie wszystkich pyszności zaangażowali się nie tylko uczniowie z grupy uczestniczącej w projekcie i ich opiekun, ale także niektórzy rodzice i nauczyciele. Dochód ze sprzedaży słodkości, który wyniósł 264,50 zł, przeznaczony został na organizowaną przez SU naszej szkoły zbiórkę w ramach akcji „Szlachetna paczka”.

Wszystkim dzieciakom z grupy „Zdrowe Mądrale” oraz pozostałym osobom – rodzicom i nauczycielom, którzy przygotowali słodkości na nasz kiermasz, pragnę serdecznie podziękować.

Opiekun grupy M. Czarnik

-Galeria Zdjęć-

 

 

„Wiejska Inicjatywa Obywatelska”

 

11 grudnia 2015r. o godzinie 18:00 zostało zorganizowane lokalne spotkanie obywatelskie na terenie ZS w Godowej, w którym wzięli udział uczniowie ZS, społeczność lokalna, miejscowe władze, członkowie organizacji pozarządowych działających na terenie miasta i gminy Strzyżów oraz mieszkańcy zainteresowani tematyką działalności obywatelskiej. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali debatę oksfordzką. Przedmiotem debaty było zaangażowanie społeczne młodzieży w działania lokalne na terenach wiejskich. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w konkursach o tematyce prawnej. 

-Galeria Zdjęć-

 

 

 

„Młody obywatel - uczeń i prawnik”

· projekt realizowany jest w okresie - od września 2015 r. do czerwca 2016 r. przez Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej ze środków finansowanych Fundacji PZU otrzymanych w ramach konkursu „Z PZU po lekcjach” oraz gminy Strzyżów;

· celem projektu jest podniesienie świadomości prawnej młodzieży w wieku 13-16 lat;

· w projekcie biorą udział uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Godowej, Zespołu Szkół w Grodzisku i Zespołu Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej;

· w ramach projektu odbędą się :

- warsztaty prawne (25 godzin lekcyjnych);

- wyjazd edukacyjny do Zakładu Karnego w Rzeszowie - Załężu i Sądu Rejonowego w Rzeszowie;

- wyjazd edukacyjny do Warszawy;

- szkolenie edukacji prawnej dla nauczycieli;

- przygotowanie symulacji rozprawy sądowej;

 

Wydarzenia, które odbyły się w ramach projektu „Młody obywatel - uczeń i prawnik”

Warsztaty prawne prowadzone przez pana Dawida Szczepankiewicza.


Wyjazd edukacyjny do Zakładu Karnego w Rzeszowie - Załężu i Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

 

Wywiad uczniów w radio Rzeszów

http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/42438/mlody-obywatel-uczen-i-prawnik

 

 

Szlachetna Paczka 2015

Wybraliśmy rodzinę, której będziemy pomagać w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkich, którzy chcą pomóc nam w skompletowaniu paczki informujemy, iż można to zrobić przekazując: żywność trwałą, środki czystości, artykuły szkolne lub pieniądze.

Zbiórka trwać będzie do wtorku 8 grudnia, na terenie szkoły.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Razem możemy naprawdę dużo, o czym mogliśmy się przekonać biorąc udział w poprzednich edycjach „Paczki”.

Samorząd Uczniowski

Opis rodziny:

Pani Lucyna (44 l.) i Pan Andrzej (54 l.) są rodzicami pięciorga dzieci: Pauliny (14 l.), Dominiki (13 l.), Mateusza (12 l.), Wiktorii (9 l.) i Jakuba (7 l.).

Rodzina radziła sobie samodzielnie do momentu pojawienia się u pana Andrzeja choroby serca. Wraz z chorobą pojawiły się problemy finansowe. Pan Andrzej nie mógł pracować tyle co wcześniej. Pani Lucyna zajmuje się domem, dziećmi (jeden z chłopców cierpi na bielactwo) i chorym mężem. Duże wsparcie ma ze strony dzieci, które starają się w miarę możliwości pomagać rodzicom w codziennych obowiązkach. Pan Andrzej wraz z panią Lucyną prowadzą gospodarstwo rolne i jest to ich główne źródło dochodu. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi zaledwie 153,86 zł.

Pani Lucyna jest bardzo zaradną matką, opiekuje się mężem oraz pięciorgiem dzieci, stara się wyręczyć męża w pracach na gospodarstwie ze względu na troskę o jego zdrowie. Rodzina bardzo się kocha i wspiera w trudnych chwilach.

Rodzinie najbardziej przydadzą się: żywność oraz środki czystości. To potrzeby, które najbardziej obciążają codzienny budżet rodziny. Pani Lucyna wspomina również o kołdrach dla swoich dzieci, by nie marzły w zimie.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nie inaczej było w naszej szkole. By uczcić to jakże miłe święto większość uczniów przyniosła do szkoły swojego ukochanego pluszaka. Ponadto uczniowie klas VI i I gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek (z przedszkola i z klas 2 SP) mnóstwo zabaw i konkursów, w których miś odgrywał główną rolę. Sądząc po uśmiechniętych buziach dzieciaków zabawa była wyśmienita.

 


„Wiejska Inicjatywa Obywatelska”